Po vysokej škole Václav Svojtka vyučoval najskôr hru na gitaru, jeho žena Mirka bola trénerkou jazzgymnastiky. Neskôr nastúpil Václav do vydavateľstva Merkúr, kde ho zastihol aj rok 1989. Hranice sa otvorili a s tým aj šanca navštíviť najväčší veľtrh kníh vo Frankfurte, kde ho nadchli krásne obrazové publikácie všetkého druhu. Niečo také vo vtedajšom Československu neexistovalo, a tak sa ich skúsil presadiť do ponuky Merkúru. Lenže skostnatené vedenie takejto myšlienke nebolo vôbec naklonené.

Preto sa rozhodol ísť na vlastnú päsť a v roku 1990 s kolegom Jánom Vašutom založili vydavateľstvo Svojtka a Vašut. Vydávali rad malých zošitových kuchárok, ktoré boli na pomery začiatku 90. rokov veľmi moderné. Obe rodiny spolupracovali – všetci spoločne vypisovali zloženky, balili dobierky, vozili balíky na poštu, písali a testovali recepty… Cez víkendy sa ich kuchyne menili na fotografické ateliéry, kde kamarát fotograf dokumentoval výsledné pokrmy. Prvé výtlačky rozvážali požičanými škodovkami do novinových stánkov a kníhkupectva.

Na vyprahnutom ponovembrovom trhu knižky rýchlo mizli zo stánkov, takže sa podarilo splatiť nemalú prvú faktúru za ich tlač. A bolo možné pokračovať. Nakoniec sa prvého titulu vydavateľstva predalo cez 100 tisíc kusov. V priebehu rokov sa Václav osamostatnil a vzniklo rodinné nakladateľstvo Svojtka & Co., do ktorého prešla veľká časť spolupracovníkov. A tá v ňom statočne zotrváva dodnes. Vo firme už pracuje aj jedna z dcér.

Za viac ako dve desaťročia vydavateľstvo vytvorilo pevné väzby s väčšinou svetových vydavateľstiev a vydalo tisíce titulov v odbore non fiction literatúry. V Česku a na Slovensku je Svojtka & Co. jedným z najväčších vydavateľov detských kníh a obrazových publikácií najrôznejšieho tematického zamerania, ktorých kompletnú ponuku nájdete na www.svojtka.cz a www.svojtka.sk. Vydavateľstvo vydáva knihy bez čerpania akýchkoľvek dotácií a grantov.

Zobrazených 1–12 z 14 výsledkov

Môj malý Bach

11,90  s DPH
Táto knižka je určená deťom a predstavuje známe Bachove skladby, ktoré sú hrané na rôzne hudobné nástroje. Veselé ilustrácie dopĺňa krátke rozprávanie o hudobných nástrojoch alebo Bachovom živote a talente.

Môj malý Mozart

11,90  s DPH
Stlač tlačidlo, počúvaj si melódiu a zoznám sa s klasickými skladbami Wolfganga Amadea Mozarta.

Prvá čiernobiela knižka pre bábätko Bábätká

7,90  s DPH
Ukážte svojmu dieťatku, ako má otáčať pevné stránky, a rozvíjajte tak u neho jemnú motoriku a koordináciu pohybu prstíkov. Prezerajte si spoločne bábätko, ktoré sa hrá, má hlad, schováva sa alebo spí.

Huňaté zvieratá – Počúvaj, kto to môže byť?

14,90  s DPH
V knihe na teba čakajú zvierací kamaráti na mnohých krásnych fotografiách, pričom niektoré z nich si môžeš dokonca pohladkať vďaka hmatovým prvkom a vypočuť si skutočné zvieracie zvuky.

Domáci maznáčikovia – Moje prvé zvuky

12,90  s DPH
Toto leporelo obsahuje 5 zvukových tlačidiel a krásne obrázky. Na konci sa môžu deti pozrieť na fotografie, ktoré ukazujú, ako dané zvieratá vyzerajú v skutočnosti. Spoznávajte spolu domácich maznáčikov!

Mláďatá – Počúvaj, kto to môže byť?

14,90  s DPH
V knihe na teba čakajú zvierací kamaráti na mnohých krásnych fotografiách, z ktorých si niektoré môžeš dokonca pohladkať vďaka hmatovým prvkom a vypočuť si skutočné zvuky zvierat.

V prírode – Počúvaj, kto to môže byť?

14,90  s DPH
V knihe na teba čakajú zvierací kamaráti na mnohých krásnych fotografiách, z ktorých si niektoré môžeš dokonca pohladkať vďaka hmatovým prvkom a vypočuť si skutočné zvuky zvierat.

Zvieratá z lesa – Počúvaj, kto to môže byť?

14,90  s DPH
V knihe na teba čakajú zvierací kamaráti na mnohých krásnych fotografiách, z ktorých si niektoré môžeš dokonca pohladkať vďaka hmatovým prvkom a vypočuť si skutočné zvuky zvierat.

Zvuková kniha Na farme – Počúvaj a hľadaj

16,90  s DPH
Na každej strane tejto krásne ilustrovanej knižky počúvaj najrôznejšie zvuky a spoznaj, ktoré zvieratá ich vydávajú. Ale neboj! Dostaneš aj nápovede, ktoré ti zvieratá predstavia, a aj tu sa dozvieš ďalšie zaujímavosti z farmy a zo zvieracej ríše.

Zvuková kniha Zvieratá – Počúvaj a hľadaj

16,90  s DPH
Na každej strane tejto krásne ilustrovanej knižky počúvaj najrôznejšie zvuky a spoznaj, ktoré zvieratá ich vydávajú. Ale neboj! Dostaneš aj nápovedy, ktoré ti zvieratá predstavia, a aj tu sa dozvieš ďalšie zaujímavosti zo zvieracej ríše.

Dobrú noc, farma! – Moja blikajúca zvuková knižka

15,90  s DPH
Vydaj sa za zvieratkami s touto veršovanou zvukovou knihou s blikajúcimi svetielkami, ktorá vám a vašim najmenším ukáže, že nie všetky zvieratká na farme v noci pokojne spia.

Vrrrum! – Posuň a počúvaj!

18,90  s DPH
Kniha Vrrrum! - Posuň a počúvaj! - V tejto zvukovej knihe s posuvnými prvkami sa zoznámiš s motorkou, lokomotívou či vrtuľníkom, naučíš sa ich spoznávať podľa zvukov a precvičíš si aj jemnú motoriku.