Blog

Ako zvládnuť horúce letné dni s deťmi: Praktické tipy a rady

Ako zvládnuť horúce letné dni s deťmi: Praktické tipy a rady Naša Bublinka blog detský concept store, kvalitné detské oblečenie, detské hračky, ekologické hračky, fair-trade produkty pre deti, udržateľné detské produkty, oblečenie do dažďa pre deti, detské gumáky, topánky na prvé kroky, zimné termo čižmy pre deti, slovenské detské značky, ⁠škandinávske detské značky, ⁠prírodná talianska kozmetika pre deti, Linea Mamma Baby, drevené hračky pre deti, ⁠edukatívne hračky, kreatívne hračky, Janod hračky, Djeco hračky, ⁠Little Dutch hračky, ⁠bytové doplnky pre deti, ⁠funkčné detské oblečenie, detské sandále, slovenske detske oblecenie, detske doplnky, detska moda, detske oblecenie online, kvalitne detske hracky, detske obuv, detske capačky, ⁠detske topanocky, banwood, trojkolky, odrazadla, kolobezky, bicykle, pískacie, tričko, šaty, panda, polícia, hasiči, zmrzlina

Ako zvládnuť horúce letné dni s deťmi: Praktické tipy a rady

Horúce letné dni môžu byť pre rodičov plné výziev. Ako ich zvládnuť a zabezpečiť, aby sa deti cítili pohodlne a bezpečne, keď teploty stúpajú? Prečítajte si naše praktické tipy a urobte toto leto príjemným pre celú rodinu!

V Martine zažívame zatiaľ najteplejší týždeň tohto roka s teplotami okolo 30 stupňov. Ako sa postarať o deti počas takýchto horúčav? V Našej Bublinke sme pre vás pripravili niekoľko užitočných tipov a produktových odporúčaní, ktoré vám pomôžu prežiť leto bez starostí.


Starostlivosť o novorodencov

Pre najmenšie deti je kľúčové dbať na ich pohodlie a bezpečnosť. V horúcom počasí nezabudnite na tieto rady:

  • Nevystavujte kočík priamemu slnku: Nikdy neprekrývajte kočík plienkou alebo dekou. Tento bežný omyl môže spôsobiť, že sa v kočíku nahromadí teplo a vzduch nebude cirkulovať, čo môže viesť k prehriatiu dieťatka. Podobne je to aj s pobytom v aute, na ktorý pravidelne upozorňuje Polícia aj Ministerstvo zdravotníctva SR. Ku kočíkom sa často predávajú rôzne slnečníky alebo bavlnené slnečné clony, ktoré ľahko pripevníte na kočík. Týmto spôsobom dieťaťu poskytnete potrebný tieň a cirkuláciu vzduchu bez prehrievania kočíka.
  • Dodatočný prísun vody: Aj dojčené deti potrebujú v horúcom počasí dodatočný prísun čistej vody. V tomto prípade je ideálna prevarená ochladená voda alebo dojčenská balená voda. Uistite sa, že vaše dieťa je dostatočne hydratované. Pomôže vám v tom sledovanie počtu mokrých plienok (ideálne aspoň 6 plienok za deň) a vlhkosti pokožky (napríklad suchosť sliznice úst).
  • Ochrana pred slnkom: Pokiaľ to nie je nevyhnutné, dieťa do 6 mesiacov by sa malo vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu počas horúcich letných dní. Ideálny čas na vychádzku je ráno a podvečer kedy slnko už zachádza. Pri pobyte na slnku používajte špeciálne opaľovacie prípravky pre dojčatá. V Našej Bublinke nájdete od Linea Mamma Baby opaľovací krém, ktorý je ideálny pre jemnú detskú pokožku. Je v spreji, preto sa ľahko nanáša.

Starostlivosť o batoľatá a väčšie deti

Dieťa klobúkBatoľatá a staršie deti majú svoje špecifické potreby počas horúcich dní:

  • Hydratácia: Zabezpečte, aby deti pili dostatok vody. Majte po ruke vždy fľašu s vodou a ponúkajte im ju pravidelne, deti sa ľahko dehydrujú, aj keď nepociťujú smäd.
  • Ľahké oblečenie: Vyberte pre deti ľahké a priedušné oblečenie. Naša ponuka obsahuje množstvo letných kúskov z prírodných materiálov (100% bavlna alebo mušelín), ktoré sú ideálne na horúce dni.
  • Chladné miesta: Trávte čas ideálne v tieni alebo v interiéri s dostatočnou ventiláciou, aj v nevetranom interiéri môže ľahko dôjsť k prehriatiu. Ak ste vonku, nezabudnite na pokrývku hlavy a pravidelne aplikujte opaľovací krém. Pri dlhšom pobyte vonku odporúčame okrem pokrývky hlavy vo forme klobúkov, alebo šiltoviek napríklad aj skladací plážový stan, ktorý funguje ako clona proti prudkému slnku.

Bezpečné slnenie

Slnenie je neoddeliteľnou súčasťou leta,  no je dôležité chrániť pokožku detí pred škodlivým UV žiarením:

  • Opaľovacie prípravky: V Našej Bublinke nájdete širokú škálu produktov s použitím prírodných zložiek od Linea Mamma Baby. Navrhnuté špeciálne pre jemnú detskú pokožku s certifikáciou COSMOS Natural. Aplikujte ich pravidelne a dopĺňajte podľa potreby.
  • Poopaľovacia starostlivosť: Po dni strávenom na slnku použite emulziu po opaľovaní od Linea Mamma Baby, aby ste upokojili a hydratovali pokožku detí.

Navštívte náš obchod Naša Bublinka v centre Martina, kde nájdete všetko potrebné pre pohodlné a bezpečné leto s deťmi. Príďte sa pozrieť na našu širokú ponuku detského oblečenia, obuvi, hračiek a kozmetiky. Nájdete nás v centre mesta Martin alebo na našej webovej stránke www.nasabublinka.sk a objavíte produkty, ktoré vám pomôžu zvládnuť horúce letné dni.

Na záver vám odporučame veľmi užitočný odkaz z Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, kde nájdete ďalšie užitočné informácie pre toto leto :

„Zdravé leto : Veľký manuál letných horúčav“

Milí rodičia a deti, užite si leto pohodlne a hlavne bezpečne!

Tím Naša Bublinka

Zdroj: Zdravé leto : Veľký manuál letných horúčav – Úrad verejného zdravotníctva SR

Zdroje obrázkov: Canva,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *